Rané u Kravař

Rané u Kravař

  • Rok realizace: 2009 - 2011
  • Rozsah práce: Kompletní realizace
  • Lokace: Kravaře, Českolipsko
  • Typ zahrady: venkovská

RANÉ U KRAVAŘ, Českolipsko

postupně realizována v letech 2006 - 2010

Na začátku bylo třeba rozlehlý pozemek na českolipsku řádně odvodnit, srovnat terény, navést kvalitní ornici a vyhloubit prostor pro jezírko.

Dnes je již olemován klasickým plaňkovým plotem, u kterého rostou kaliny a azalky. Okolní zeleň luk, starého jabloňového sadu a listnatých hájů vytváří hezkou pohledovou kulisu a proto zastínění ji pásem keřů nebylo žádoucí. Dle projektu byl pozemek rozdělen na několik odlišných částí. Postupně vznikla trvalková zahrada, rododendronová zahrada, vřesoviště a jezírko.

Výsadba je navržena ve staročeském stylu, který upřednostňuje žlutou (krásnooček) a modrou (stračky). Následují partie s růžovou a fialovou třapatek, hvozdíků a silenek, či červeno- oranžovou (růží). Barevné celky se setkávají – střídají se jarní květy s letními. V letní zahradě dostaly slovo kombinace silenky, gailardie, vajgélie, tavolníky, fysostegie, trsy trávy ozdobnice čínské a také půdopokryvné a stromkové růže.Výsadbu doplňují vyšší jehličnany, to aby byla zahrada zajímavá i během zimního období. V zadní části zahrady, ve svahu nad statkem zůstaly původní vzrostlé stromy. Mezi ně jsou dosázeny "staré "druhy ovocných dřevin – mišpule, kdouloně, muchovník, maliny a rybízy. Sortiment vysázených trvalek zahrnuje především odolné rody rostoucí i "normálně" v naší přírodě: řebříčky, kontryhele, čistce nebo kakosty. Těsně u domu okouzluje rozkvetlý řebříček, oměje, pupalky, čechravy, mandloně a zimolezy.

Koupací i chovné (okrasné ryby) jezírko je z části zakryto palubou s nenápadně vsazenou vířivkou. Takto vytvořená pobytová část zahrady těsně nad vodou zajišťuje příjemné posezení i v těch nejteplejších letních dnech.

Na střeše sklepa vedle posezení s grilem je realizována extenzivní střešní zahrada. Oko běžného pozorovatele ji ani neobjeví, neboť její plocha plynule navazuje na trvalkové záhony za ní.

Venkovská zahrada: zachovává výhled do krajiny panoramatem okrasných rostlin. Stromkové , půdopokryvné i pnoucí růže a klasické trvalky našich vesnic - floxy, bohyšky, hortensie a bylinky - potěší svou vůní i barevným laděním.

ZC Mladá Boleslav
+420 778 080 560
debr@jinazahrada.cz
Zobrazit na mapě
ZC Chabařovice
+420 606 094 474
chabarovice@jinazahrada.cz
Zobrazit na mapě
Realizace zahrad
+420 778 080 560
realizace@jinazahrada.cz
Ukázky realizací

Newsletter

Z odběru newsletteru je možné se kdykoliv odhlásit.