Březina

Březina

  • Rok realizace: 2010
  • Rozsah práce: kompletní realizace včetně projektu
  • Lokace: Březina, okres Mladá Boleslav
  • Typ zahrady: geometrická pobytová

Realizace zahrady nové, geometrické v blízkosti novostavby rodinného domu s koupacím jezírkem a rekonstrukce části původní zahrady s jezírkem a lekníny.

Nová zahrada:

Vedle novostavby moderně pojatého rodinného domu vzniká menší pobytová zahrada. Pravidelné geometrické tvary vyvýšených záhonů a bazénu vypichuje jejich ohraničení dřevěnými kvádry . Zde není místo na kompromisy, čistota kompozice je zachována jen díky preciznímu provedení realizace. Celé kompozici dominuje osa vodní plochy . Rozděluje zahradu na dvě části. Je ukončena soliterním platanem s kulovitou korunou a symetricky posazenými vyvýšenými záhony. V nich jsou vysázeny tvarované buxusy (koule) a převislé nutkajské cypřišky. Plot zakrývá stromořadí z katalp. Travnatou plochu lemuje trvalkové rabato s pnoucími růžemi na konstrukcích. Intenzivně udržovaný trávník byl pokládaný do vrstvy nově navezeného kvalitního substrátu. Stejně tak rostliny byly vysázeny do kvalitní zeminy. Okolí vodní plochy zdobí výsadby levandule a růží. Mezi dlažbu je nasypán kačírek a do něj vysázeny nízké skalničky.

Původní zahrada :

Vedle nově založené geometrické zahrady se rozkládá stará stinná, utajená zahrada. Nutná byla její citlivá rekonstrukce. Původní zeleň s léty nabývala do hmoty a vrůstala do sebe. Dřeviny začaly trpět nedostatkem světla. Staly se nevzhledné. Po nutných probírkách byla provedena dosadba stínomilných a vodomilných rostlin (rhododendrony, břečťany, hosty a mrazuvzdorné vyšší bambusy).Staré jezírko se prosvětlilo, avšak intimita zahrady byla zachována. Obě zahrady jsou zamulčované vrstvou borky či kačírku (dle specifických vlastností rostlin).

ZC Mladá Boleslav
+420 778 080 560
debr@jinazahrada.cz
Zobrazit na mapě
ZC Chabařovice
+420 606 094 474
chabarovice@jinazahrada.cz
Zobrazit na mapě
Realizace zahrad
+420 778 080 560
realizace@jinazahrada.cz
Ukázky realizací

Newsletter

Z odběru newsletteru je možné se kdykoliv odhlásit.