Jak používat totální herbicid?

Před založením nové zahrady: vysázením okrasných keřů, stromů či trvalek, založením zeleninové zahrádky, než vysejeme či položíme nový trávník, je výhodné použít tzv. 'totální herbicid'. Chemický prostředek, který ničí v krátké době jedoleté a vytrvalé plevele i na velkých plochách. Čistý bezplevelný pozemek je totiž základem pro následnou péči o nové výsadby. V bezkonkurenčním prostředí má nově založená zeleň více vláhy a živin a proto rychleji koření a spolehlivěji roste.

Jiná Zahrada 16. 02. 2015 Choroby a škůdci

Padlí na angreštu - americké padlí

'Hnědé padlí angreštu'nebo také 'Americké padlí'(přivezné do Evropy z Ameriky) je nejvážnější chorobou angreštů. Napadá také rybíz, zejména rybíz černý. Napadené rostliny mají nejprve nevzhledný list později i plod (nechutný) a při velkém ataku nemoci hynou. Poradíme jak nejlépe ochránit letošní úrodu...

Jiná Zahrada 11. 02. 2015 Choroby a škůdci

Plíseň okurková - jak vypadá ?

Jak poznáme nejčastější chorobu okurek? Jak s ní bojujeme? Poradíme osvědčené metody.Fungicidy na postřik proti plísni okurkové snadno vyberete na našem e-shopu.

Jiná Zahrada 10. 02. 2015 Choroby a škůdci

Ochrana jabloní

Jablka se dostávají na zahrádkách opět na výsluní. Zkusíme si říct, jak pěstovat jabloně, abychom se mohli hrdě hlásit třeba do soutěže Jablko roku.

JZ 15. 12. 2013 Choroby a škůdci

Ochrana rostlin před škůdci a houbovými chorobami

Častým problémem rostlin jsou škůdci, kteří se na rostlinách vyskytují a s nimiž zahrádkáři svádějí neustálý boj. Proto jsme pro vás připravili tuto reportáž, ve které vám poradíme, na jaké škůdce si dát pozor i jak se jich zbavit. Zaměříme se ale také na kadeřavost, houbové choroby i plevele.

JZ 15. 12. 2013 Choroby a škůdci
ZC Mladá Boleslav
+420 778 080 560
debr@jinazahrada.cz
Zobrazit na mapě
ZC Chabařovice
+420 606 094 474
chabarovice@jinazahrada.cz
Zobrazit na mapě
Realizace zahrad
+420 778 080 560
realizace@jinazahrada.cz
Ukázky realizací

Newsletter

Z odběru newsletteru je možné se kdykoliv odhlásit.