Rané brambory - sadba, odrůdy

I přes to, že v dnešní době nové brambory zakoupíme v supermarketech v prvních jarních měsících, pěstuje, ty rané většina zahrádkářů.Na co při jejich sadbě pamatovat? Poradíme osvědčené odrůdy.

Jiná Zahrada 27. 03. 2020 Užitková zahrada

Kedluben - lahodná zelenina

Jsou sladké a šťavnaté a dětem tolik chutnají! Každý den pozorují na zahrádce o kolik narostly a těšíme se! Jen aby bylo dost vláhy a slunce - to porostou rychleji... Nejžádanější jsou na jaře, ale bohatá skladba nabízených odrůd umožňuje pěstování brukví po celý rok.Semena i sazenice zeleniny snadno vyberete v našich zahradních centrech. Vyzkoušejte zase něco nového...Pro kvalitní a dobrou úrodu dodržujme několik jednoduchých zásad:

Jiná Zahrada 10. 03. 2020 Užitková zahrada

Salát hlávkový - vyséváme, sázíme

Snad každý již vyzkoušel pěstovat hlávkový salát, vždyť je to tak jednoduché! Že se Vám loni nepovedl?Na rostlince bylo jen pár lístků bez 'srdíčka'? Jak jsme stále čekali, až dorostou další, v noci ho tiše likvidovali slimáci...Netrapte se prvním nezdarem. Spolu nám to půjde lépe ! Na našich zahradních centrech je velký výběr semen různých odrůd v nejlepší kvalitě.

Jiná Zahrada 10. 03. 2020 Užitková zahrada

Jak zabránit kadeřavosti broskvoní ?

Kadeřavost je nejčastější houbovitá choroba broskvoní. Pokud jsou příznivé podmínky pro vznik infekce může kadeřavost zničit většinu listů a významně poškodit celé mladé letorosty. Jak jí zabránit? Jak stromy a následně úrodu sladkých broskví ochránit?Fungicidy na postřik proti kadeřavosti snadno vyberete na našem e-shopu.

Jiná Zahrada 27. 02. 2020 Užitková zahrada

Myslíme na zahradu - únor

Práce na zahradě podřídíme počasí. Pokud je sníh a mráz, plánujeme, co nového na zahradě uděláme, co kde vysadíme. Letošní zima se sněhem šetří. Slunné dny nám dovolují vyhrabat spadané listí ze všech zákoutí a zahradu včas vyčistit a připravit.

Jiná Zahrada 06. 01. 2020 Užitková zahrada

Okurky nakládačky - vybíráme semínka, vyséváme, sázíme

Okurka nakládačka-tradiční zelenina našich zahrádek. Recepty na jejich konzervaci se uchovávají jako rodinné dědictví. Poradíme Vám jak vybrat správná semínka a vypěstovat kvalitní sazenice. Semena zeleniny snadno a rychle nakoupíte na našem e-shopu.

Jiná Zahrada 10. 02. 2015 Užitková zahrada

Pěstujeme mrkev na vlastní zahrádce

Mrkev - první zelenina, která se přidává dětem do příkrmů. Bohatá na vitamíny, vhodná pro diety. Už víte jakou potřebujete? Prosím, račte si vybrat... Semena zeleniny snadno a rychle nakoupíte na našem e-shopu.

Jiná Zahrada 26. 01. 2015 Užitková zahrada

Pažitka - vitamíny rychle po ruce

Máme ji v květináčku na kuchyňské lince. Její nať střiháme na zahrádce do zámrazu. Je vynikající na chlebu se sádlem. Dodává jemnou chuť domácí polévce.Pažitka Allium schoenoprasum L. Semena zeleniny snadno a rychle nakoupíte na našem e-shopu: http://www.florapark.cz/zahradnicke-potreby/osiva/zelenina.html. Víme jak se pěstuje. Vyberte si z nabídky několika odrůd.

Jiná Zahrada 25. 01. 2015 Užitková zahrada

Cherry rajčata - chutnají nejen dětem

Baby nebo také cherry rajčátka. Správně "lahůdkové odrůdy rajčat s malými plody" vyséváme ze semínek či vysazujeme jejich sazenice zakoupené v zahradnictví, hlavně pro děti. Malé, drobné, sladké plody různých tvarů se jim akorát vejdou do pusinky. Jsou lákavé i na pohled. Dokážou jich sníst velmi mnoho ...a my dospělí se k nim rádi přidáváme.

Jiná Zahrada 25. 01. 2015 Užitková zahrada

Rebarbora - zapomenutá zelenina

REVEŇ nebo Rebarbora (Rheum rhabarbarum L.) neprávem zapomenutá chutná zelenina. Naše babičky z ní dělaly vynikající koláč. Její široké listy s nezaměnitelně červenými řapíky bývaly okrasou vesnické zahrádky od jara až do podzimu.Vyberte si kvalitní semínka.Semena zeleniny snadno a rychle nakoupíte na našem e-shopu: http://www.florapark.cz/zahradnicke-potreby/osiva/zelenina.html.

Jiná Zahrada 24. 01. 2015 Užitková zahrada
Strana 1 z 2
ZC Mladá Boleslav
+420 778 080 560
debr@jinazahrada.cz
Zobrazit na mapě
ZC Chabařovice
+420 606 094 474
chabarovice@jinazahrada.cz
Zobrazit na mapě
Realizace zahrad
+420 778 080 560
realizace@jinazahrada.cz
Ukázky realizací

Newsletter

Z odběru newsletteru je možné se kdykoliv odhlásit.