Lilie, Eremurus a Gladioly - vysazujeme brzy na jaře

Brzy na jaře, začátkem března, kdy už zem slunko nesměle prohřeje a není zmrzlá, je vhodná doba na výsadbu cibulnatých a hlíznatých rostlin. Lilie, Eremurus a Glagdioly dokáží svými květy oživit trvalkový záhon i skupinu jehličnanů. Práce s jejich výsadbou určitě stojí za to. Pokud dodržíme jednoduché zásady, úspěch máme zaručen.

Jiná Zahrada 13. 02. 2016 Okrasná zahrada & dekorace

Magnolie - dělají na zahradě jaro

Magnólie Magnolia L. česky 'šácholan' zjara krášlí naše zahrádky - stromy či keře otevírají své velké dekorativní někdy i vonné květy ještě před rašením listů v různých barvách od bílé přes méně známou žlutou, růžovou až po tmavě nachovou. Přitahují naše oči - jsou překrásné a vznešené.

Jiná Zahrada 16. 02. 2015 Okrasná zahrada & dekorace

Oživte svá okna

Jaro je cítit ve vzduchu, na záhonech si cibuloviny našly cestu ke slunci. Je čas vyměnit truhlíky za okny s unavenou zimní výzdobou. Na výsadbu balkónovek je ještě brzy. Jak překonat toto mezidobí? Víme jak na to.

Jiná Zahrada 11. 02. 2014 Okrasná zahrada & dekorace

Zazimování letněných pokojových a přenosných rostlin v bytě a zasklené lodžii

Letnění rostlinám prospívá, ale sezóna již končí. Také chladnomilnějším rostlinám je načase zajistit dobré zimování. Které místo zvolit, jak postupovat a uvyknout rostliny na změnu?

JZ 15. 12. 2013 Okrasná zahrada & dekorace

Zazimování zahradního jezírka

Důkladnou péči potřebuje jezírko. Průběžně odstraňujeme zejména padající listí, stejně jako další organické nečistoty. Pokud bychom tak neučinili, listí by klesalo na dno, kde by vytvářelo hnijící kal. Ideální pomůckou je speciální síťka.

JZ 15. 12. 2013 Okrasná zahrada & dekorace
ZC Mladá Boleslav
+420 778 080 560
debr@jinazahrada.cz
Zobrazit na mapě
ZC Chabařovice
+420 606 094 474
chabarovice@jinazahrada.cz
Zobrazit na mapě
Realizace zahrad
+420 778 080 560
realizace@jinazahrada.cz
Ukázky realizací

Newsletter

Z odběru newsletteru je možné se kdykoliv odhlásit.