Přesazujeme pokojové rostliny

Autor:   JZ 03. 03. 2014 Rady & Inspirace

Přesazujeme i pokojové rostliny do většího květníku a do substrátu pro pokojové rostliny.

Jak přesazovat pokojové květiny

Na konci zimy a začátkem jara, nejlépe v březnu, je dobré přesadit většinu pokojových rostlin. V této době začínají nově růst. Po přesazení se dosatne voda a vzduch snáze až ke kořenům. Dlouho nepřesazené rostliny strádají v chudé půdě s minimem živin.

1/ Nejprve se zamyslete, kam květináče umístíte a kolik prostoru jim vyhradíte. K rostlinám letněným použijeme raději květináč lehký, pro lepší manipulaci. Dno každého květináče musí mít mininimálně dva otvory (dle velikosti), aby mohla unikat přebytečná voda. Velikost nové nádoby vybíráme v průměru asi o 2 cm větší, než předcházející.

2/ Předem si obstaráme substrát pro pokojové rostliny ideálně pro jednotlivé druhy rostlin. Je totiž rozdíl v nárocích na živiny mezi rostlinami okrasnými listem nebo květem, sukulenty či palmami.

3/ Při přesazování dáme na dno květináče střípek či filc a nasypeme trochu písku (2-5cm) jako drenáž, aby přebytečná voda měla volný odtok.Na něj nasypeme trochu substrátu, rostlinu přesadíme, mezeru mezi kořenovým balem a květináčem vyplníme čerstvou zemí a utěsníme. Máte-li pomocníka, může nám velkou rostlinu přidržet.

4/ Když půda překryje celý kořenový bal, zalijte vše 'oraženou' vodou a nechte prosáknout. Rostlinu nechte dva týdny na světlé, ale zastíněné místo. Teprve potom ji přestěhujte na stálé stanoviště. Nezalévejte, dokud povrch půdy nezačne vysychat.

5/ Nezanedbatelný je výběr materiálu, ze kterého jsou květináče vyrobeny. Důležitá je snadná údržba, aby se vzhled i po několika letech neměnil, stálost barvy, odolávání nepříznivému počasí. Nevzhledný květináč je možné ukrýt v krásném obalu. V současnosti je na trhu mnoho kvalitních imitací přírodních materiálů, které mají příjemné vlastnosti- jsou hezké, lehké i mrazuvzdorné

  • Období: Jaro
  • Měsíc: Únor, Březen, Duben
  • Téma: Rostliny, Práce na zahradě

Komentáře

ZC Mladá Boleslav
+420 778 080 560
debr@jinazahrada.cz
Zobrazit na mapě
ZC Chabařovice
+420 606 094 474
chabarovice@jinazahrada.cz
Zobrazit na mapě
Realizace zahrad
+420 778 080 560
realizace@jinazahrada.cz
Ukázky realizací

Newsletter

Z odběru newsletteru je možné se kdykoliv odhlásit.